2015-2016 Regional Club League
Team Schedules - Girls Under 15 Div 1
Affinity Sports iPhone App for schedules is available to DOWNLOAD in App Store. Schedule Mobile Web pages for all phones is also available by clicking HERE. You may add its bookmark to phone's home screen.
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://wys-2015rcl.affinitysoccer.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=9D7718A4-25C3-4945-8030-098233998550&tournamentguid=51282D7D-7C3E-47CB-A50D-6CA45CA30C33&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A      




Winner of bracket based on total points after round robin play.
  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  Total
Points
Goal DiffGoals For
 A7 : NWN G00 A Red3333113310033027 9  16 
 A2 : Washington Rush G00 A0303130333013326 8  18 
 A4 : PacNW G00 Maroon A3303111113330023 8  19 
 A3 : SSC Shadow G00-A0033110003130318 -3  12 
 A1 : Eastside FC G00 Red A3010130001311317 -1  13 
 A8 : Harbor Premier G00 Green A1033310101003016 -4  10 
 A5 : Seattle United G00 Copa A0000003300333015 -6  14 
 A6 : Crossfire Premier G00 A1300103310001013 -11  9 

Bracket - Saturday, December 05, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 51147  Pending Availability   --    --  A7 vs A3NWN G00 A Red 1 vs.SSC Shadow G00-A0
 51102  North Creek 1  04:00 PM  1 A1 vs A3Eastside FC G00 Red A 4 vs.SSC Shadow G00-A2

Bracket - Friday, December 11, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 51124  Starfire Sports Complex  06:30 PM  2 A4 vs A1PacNW G00 Maroon A 3 vs.Eastside FC G00 Red A0

Bracket - Sunday, December 13, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 51107  Preston Park  09:00 AM  1 A1 vs A6Eastside FC G00 Red A 0 vs.Crossfire Premier G00 A0

Bracket - Wednesday, December 16, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 51105  Preston Park  06:00 PM  1 A1 vs A7Eastside FC G00 Red A 0 vs.NWN G00 A Red1

Bracket - Saturday, December 19, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 51155  Sehmel Homestead Park  11:45 AM  1 A8 vs A1Harbor Premier G00 Green A 0 vs.Eastside FC G00 Red A0

Bracket - Sunday, January 03, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 51151  Sehmel Homestead Park  10:00 AM  1 A8 vs A7Harbor Premier G00 Green A 0 vs.NWN G00 A Red2
 51137  Grasslawn Park  01:00 PM  GL2 A6 vs A5Crossfire Premier G00 A 2 vs.Seattle United G00 Copa A0

Bracket - Sunday, January 10, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 51131  Shorecrest HS  12:00 PM  1 A5 vs A7Seattle United G00 Copa A 1 vs.NWN G00 A Red2

Bracket - Saturday, January 23, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 51133  Interbay Stadium  11:45 AM  Stdm A5 vs A4Seattle United G00 Copa A 1 vs.PacNW G00 Maroon A2
 51111  Kasch Park  03:00 PM  1 A2 vs A8Washington Rush G00 A 0 vs.Harbor Premier G00 Green A2
 51142  Grasslawn Park  05:00 PM  GL2 A6 vs A3Crossfire Premier G00 A 0 vs.SSC Shadow G00-A1

Bracket - Sunday, January 24, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 51126  Hazen High School  09:00 AM  1 A4 vs A8PacNW G00 Maroon A 0 vs.Harbor Premier G00 Green A1
 51140  Hartman Park  09:00 AM  1 A6 vs A2Crossfire Premier G00 A 0 vs.Washington Rush G00 A4
 51104  Preston Park  03:00 PM  1 A1 vs A5Eastside FC G00 Red A 4 vs.Seattle United G00 Copa A0

Bracket - Tuesday, January 26, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 51143  Grasslawn Park  07:00 PM  GL2 A6 vs A7Crossfire Premier G00 A 1 vs.NWN G00 A Red1

Bracket - Saturday, January 30, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 51138  Grasslawn Park  11:00 AM  GL2 A6 vs A4Crossfire Premier G00 A 0 vs.PacNW G00 Maroon A4
 51152  Gig Harbor High School  11:45 AM  1 A8 vs A2Harbor Premier G00 Green A 2 vs.Washington Rush G00 A1
 51130  Roosevelt HS  01:45 PM  1 A5 vs A3Seattle United G00 Copa A 1 vs.SSC Shadow G00-A2

Bracket - Sunday, January 31, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 51154  Gig Harbor High School  10:00 AM  1 A8 vs A3Harbor Premier G00 Green A 0 vs.SSC Shadow G00-A0
 51132  Miller  10:30 AM  1 A5 vs A2Seattle United G00 Copa A 0 vs.Washington Rush G00 A2
 51141  Marymoor Park  01:00 PM  3 A6 vs A1Crossfire Premier G00 A 3 vs.Eastside FC G00 Red A0
 51128  Starfire Sports Complex  02:30 PM  3 A4 vs A7PacNW G00 Maroon A 0 vs.NWN G00 A Red0

Bracket - Saturday, February 06, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 51139  Grasslawn Park  12:00 AM  GL A6 vs A8Crossfire Premier G00 A 2 vs.Harbor Premier G00 Green A1
 51125  Pending Availability   --    --  A4 vs A2PacNW G00 Maroon A 1 vs.Washington Rush G00 A1

Bracket - Sunday, February 07, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 51109  Pending Availability   --    --  A2 vs A1Washington Rush G00 A 1 vs.Eastside FC G00 Red A0

Bracket - Tuesday, February 09, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 51145  Edmonds Woodway High School  07:30 PM  1 A7 vs A2NWN G00 A Red 1 vs.Washington Rush G00 A0

Bracket - Friday, February 19, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 51123  Pending Availability   --    --  A4 vs A3PacNW G00 Maroon A 1 vs.SSC Shadow G00-A1
 51144  Pending Availability   --    --  A7 vs A1NWN G00 A Red 1 vs.Eastside FC G00 Red A0

Bracket - Saturday, February 20, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 51112  Valley RidgePark  11:00 AM  3 A2 vs A3Washington Rush G00 A 1 vs.SSC Shadow G00-A0
 51106  Pending Availability   --    --  A1 vs A4Eastside FC G00 Red A 2 vs.PacNW G00 Maroon A2
 51156  Gig Harbor High School  12:30 PM  1 A8 vs A6Harbor Premier G00 Green A 0 vs.Crossfire Premier G00 A0
 51148  Pending Availability   --    --  A7 vs A4NWN G00 A Red 1 vs.PacNW G00 Maroon A1
 51146  Lynnwood High School  04:15 PM  3 A7 vs A5NWN G00 A Red 0 vs.Seattle United G00 Copa A1

Bracket - Sunday, February 21, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 51134  Miller  11:30 AM  1 A5 vs A8Seattle United G00 Copa A 1 vs.Harbor Premier G00 Green A0

Bracket - Tuesday, February 23, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 51127  Starfire Sports Complex  07:00 PM  4 A4 vs A6PacNW G00 Maroon A 1 vs.Crossfire Premier G00 A0

Bracket - Saturday, February 27, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 51119  Plantes Ferry Soccer Complex  10:00 AM  3 A3 vs A1SSC Shadow G00-A 0 vs.Eastside FC G00 Red A1
 51113  Archbishop Murphy High School  11:30 AM  stdm A2 vs A5Washington Rush G00 A 2 vs.Seattle United G00 Copa A1

Bracket - Sunday, February 28, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 51114  Lincoln Field (Everett HS)  11:45 AM  1 A2 vs A7Washington Rush G00 A 1 vs.NWN G00 A Red0
 51129  Petrovitsky Park  05:00 PM  1 A4 vs A5PacNW G00 Maroon A 3 vs.Seattle United G00 Copa A1

Bracket - Saturday, March 05, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 51117  Dwight Merkel Sports Complex  10:00 AM  6 A3 vs A5SSC Shadow G00-A 0 vs.Seattle United G00 Copa A2
 51110  Kasch Park Sports Complex  11:00 AM  3 A2 vs A4Washington Rush G00 A 0 vs.PacNW G00 Maroon A1
 51103  Preston Park  02:00 PM  1 A1 vs A8Eastside FC G00 Red A 1 vs.Harbor Premier G00 Green A1
 51149  Lynnwood High School  03:15 PM  3 A7 vs A6NWN G00 A Red 3 vs.Crossfire Premier G00 A0

Bracket - Sunday, March 06, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 51108  Preston Park  11:00 AM  1 A1 vs A2Eastside FC G00 Red A 0 vs.Washington Rush G00 A0
 51121  Plantes Ferry Soccer Complex  02:00 PM  4 A3 vs A4SSC Shadow G00-A 1 vs.PacNW G00 Maroon A0
 51150  Lynnwood High School  02:45 PM  3 A7 vs A8NWN G00 A Red 2 vs.Harbor Premier G00 Green A0
 51135  Ballard High School  03:45 PM  BHS A5 vs A6Seattle United G00 Copa A 2 vs.Crossfire Premier G00 A0

Bracket - Saturday, March 12, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 51153  Gig Harbor High School  09:30 AM  1 A8 vs A5Harbor Premier G00 Green A 0 vs.Seattle United G00 Copa A3
 51116  Dwight Merkel Sports Complex  12:00 PM  6 A3 vs A6SSC Shadow G00-A 0 vs.Crossfire Premier G00 A0

Bracket - Sunday, March 13, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 51115  TBD   --    --  A2 vs A6Washington Rush G00 A 3 vs.Crossfire Premier G00 A1
 51136  Jefferson  09:30 AM  1 A5 vs A1Seattle United G00 Copa A 0 vs.Eastside FC G00 Red A1
 51157  Gig Harbor High School  11:30 AM  1 A8 vs A4Harbor Premier G00 Green A 2 vs.PacNW G00 Maroon A0
 51122  Plantes Ferry Soccer Complex  12:00 PM  3 A3 vs A7SSC Shadow G00-A 2 vs.NWN G00 A Red1

Bracket - Saturday, March 26, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 51118  Dwight Merkel Sports Complex  12:00 PM  6 A3 vs A2SSC Shadow G00-A 1 vs.Washington Rush G00 A2

Bracket - Saturday, April 02, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 51120  Dwight Merkel Sports Complex  12:00 PM  6 A3 vs A8SSC Shadow G00-A 2 vs.Harbor Premier G00 Green A1






Affinity Sports Copyright 2016, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.